• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

HTC One M7 Root İşlemi [ROOT]

Dr. Android

Admin
Yönetici
HTC One Root İşlemi

[video=youtube;JJ-IsCbqThQ]http://www.youtube.com/watch?v=JJ-IsCbqThQ[/video]

1.Yöntem

1. Buradan SuperSU dosyasını indirin.

2. Cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın ve USB Bellek seçeneğini aktif hale getirerek aletin bilgisayarda depolama birimi olarak gözükmesini sağlayın.

3. İlk adımda indirdiğiniz dosyayı telefonunuza kopyalayın ve kabloyu çekip cihazı kapatın.

4. Ses Kısma + Güç butonlarına basılı tutarak Bootloader modunda açın.

5. Recovery seçeneğini seçin ve aletin bu modda açılmasını bekleyin.

6. ClockworkMOD Recovery modunda açılınca sırasıyla install zip from sdcard ve choose zip from sdcard seçeneklerini seçin.

7. İndirdiğiniz dosyayı bulup yükleyin.

8. Recovery modun ana menüsüne dönüp reboot system now seçeneğini seçin.

9. Aletiniz açıldığında Uygulama menüsünde SuperSU uygulaması mevcutsa root işlemi sorunsuz gerçekleşmiş demektir.

Custom ROM yükleme işlemi de tıpkı root işleminde olduğu gibi gerçekleştirilmektedir. Custom ROM yüklemeden önce Recovery moddan backup and restore menüsü aracılığıyla mevcut yazılımınızın yedeğini almayı unutmayın

2.Yöntem

buraya tıklayarak HTC One Superboot.zip dosyasını indirin. İndirdiğiniz dosyayı zip’ten çıkartın.
- Telefonu tekrar BootloaderMod’a alın ve bilgisayara telefonu usb kablo ile bağlayın
- Superboot dosyasının içindeki ’install-superboot-windows.bat’ dosyasına çift tıklayın ve yönergeleri izleyin işlem bittikten sonra telefonunuz rootlanmış olacak.

2. Yöntem; Buraya tıklayarak "All in One Kit v1.2" dosyasını indirin.
- İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarda çalıştırın.

- Tool Kit üzerinde “to Root the phone. Folow in order” yazan kısımdaki 5 işlemi uygulayarak root yapabilirsiniz. Root yaptıktan sonra Flash recovery kısmından cihazınıza istediğiniz recovery’i yükleyebilirsiniz. “Others” kısmında “Perm Root” seçeneğini uygulayarak cihazınıza kalıcı root yetkisi verebilirsiniz.

bVwLQnN.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

daylili

Kayıtlı kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, ben HTC ONE cihazıma bu forumdan faydalanarak root yaptım.Ancak daha sonra root işlemini kaldırmak ve orjinal haline geri dönmek istedim.Ne yazık ki bir türlü bu işlemi başaramadım. Unroot programını denedim, fabrika ayarlarına geri döndürmeye çalıştım, bootloaderden reset yaptım ancak bir türlü cihaz orjinal haline dönmedi ve superuser kalkmadı.
Root olma isteğimin sebebi de Almanya vodafone dan aldığım cihazıma normal orjinal Avrupa romunu kurmak ve orjinal Türkçe menüsü olan bir roma kavuşmaktı.Root yaptığım, kilidi açtığım halde ne yazık ki istediğim romu da yükleyemedim müşteri kimliği hatası v.b. sebeplerden.
Acaba bir yardım sever bu cihazı rootsuz, bootloader kilidi açılmamış, ilk günkü haline nasıl döndüreceğimi anlatabilirmi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

gokberks

Kayıtlı kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, ben HTC ONE cihazıma bu forumdan faydalanarak root yaptım.Ancak daha sonra root işlemini kaldırmak ve orjinal haline geri dönmek istedim.Ne yazık ki bir türlü bu işlemi başaramadım. Unroot programını denedim, fabrika ayarlarına geri döndürmeye çalıştım, bootloaderden reset yaptım ancak bir türlü cihaz orjinal haline dönmedi ve superuser kalkmadı.
Root olma isteğimin sebebi de Almanya vodafone dan aldığım cihazıma normal orjinal Avrupa romunu kurmak ve orjinal Türkçe menüsü olan bir roma kavuşmaktı.Root yaptığım, kilidi açtığım halde ne yazık ki istediğim romu da yükleyemedim müşteri kimliği hatası v.b. sebeplerden.
Acaba bir yardım sever bu cihazı rootsuz, bootloader kilidi açılmamış, ilk günkü haline nasıl döndüreceğimi anlatabilirmi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Eğer hala Türkçe rom kullanmak isterseniz http://www.trandroidev.com/one-m7-r...se-50-jelly-beanyuksek-kalite-12940112-a.html adresindeki romu kurmayı deneyebilirsiniz. Gelişmiş özelliklerin yanında Türkçe dil desteğine de sahiptir.

daylili

Kayıtlı kullanıcı
Eğer hala Türkçe rom kullanmak isterseniz http://www.trandroidev.com/one-m7-r...se-50-jelly-beanyuksek-kalite-12940112-a.html adresindeki romu kurmayı deneyebilirsiniz. Gelişmiş özelliklerin yanında Türkçe dil desteğine de sahiptir.
Cevabın için teşekkür ederim.Bu orjinal room değil galiba.Tekrar geri dönüş sıkıntı olur diye düşünüyorum.Esas Samsung cihazlarına aşinayım, her türlü inceliğini bilirim.Ama HTC çok ayrı bir olay, teferuatlı, karışık insanın gözü korkuyor.

gokberks

Kayıtlı kullanıcı
Cevabın için teşekkür ederim.Bu orjinal room değil galiba.Tekrar geri dönüş sıkıntı olur diye düşünüyorum.Esas Samsung cihazlarına aşinayım, her türlü inceliğini bilirim.Ama HTC çok ayrı bir olay, teferuatlı, karışık insanın gözü korkuyor.
Performans geliştirmeleri olan stock htc yazılımı bazlı bir rom. Her zaman en yeni htc yazılımıyla güncel tutuluyor, yani stock romdan farkı yok. Ancak kullanmak istemezseniz sizin için bir anlatım hazırlarım.

daylili

Kayıtlı kullanıcı
Ben açılışında vodafone logoları olmayan ve içerisinde orjinal Türkçe dil olan bir room düşünüyordum.Ama bu mümkün olamayacak galiba kısa zamanda.Halbuki benim cihaz Avrupa cihazı ve Türkçe seçeneğinin olması gerektiğini düşünüyordum, neden Türkçe olmadığını anlamış değilim açıkçası.

daylili

Kayıtlı kullanıcı
Yukarıda linkini verdiğiniz room normal güncelleme alabilir mi, yoksa kendimiz mi güncellememiz gerekiyor zaman zaman?

gokberks

Kayıtlı kullanıcı
Ayarlar menusunde turkce dil desteginin olmasi lazim, olmadigina emin misiniz? Bu rom WWE multilanguage destekli, turkce destegi olmasi lazim. Eger hala yoksa play storedan morelocale2 uygulamasini indirip kurun

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2