İpucu / Döküman  HTC One M7 Kırmızı Uyarıyı Tamamen Kaldırma [S-OFF'lu Cihazlar]

serhatuA

Kayıtlı kullanıcı
24.05.2016
6
0
27
Cihaz
htc desire 816
S-ON durumunda CID ve MID numaraları ve firmware versiyon bilgileri olmadan TWRP Backup dosyası vermek hatalı olur.
Kardes sana ulaşabilecegim irtibat veya skype adresin varmı çünki en kısa sürede telimi orjinal hale getirmem gerek. Suan rootlu durumda kırmızı yazı cıkıyor o cıkmasa garantide çakmazlar durumu ondan buradayım. Orjinal hale getirebilirsem daha da iyi olur. Benim skype adresim : serhat.krtl 5 dk halledebiliriz sanırım yardımcı olursan sevinirim. Bikaç tane telefoncuya götürdüm biz yapamayız vs dediler yaparız diyenlerde 75-100 tl para istediler..

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,135
12,607
İstanbul
ROM
Deodexed Rom
Recovery
TWRP 3.1.0-0
Cihaz
HTC One M9
Kardes sana ulaşabilecegim irtibat veya skype adresin varmı çünki en kısa sürede telimi orjinal hale getirmem gerek. Suan rootlu durumda kırmızı yazı cıkıyor o cıkmasa garantide çakmazlar durumu ondan buradayım. Orjinal hale getirebilirsem daha da iyi olur. Benim skype adresim : serhat.krtl 5 dk halledebiliriz sanırım yardımcı olursan sevinirim. Bikaç tane telefoncuya götürdüm biz yapamayız vs dediler yaparız diyenlerde 75-100 tl para istediler..
Bizim burada amacımız kullanıcıların buradaki geliştirme bilgilerini okuyarak ve uygulayarak kendi cihazlarına hakim olabilmeleridir.
Sizin sorununuza gelince S-ON durumunda official roma dönseniz bile bootloader'da modified ve RELOCKED yazısı kalacağı için hiçbir zaman garanti kapsamında değerlendirilmez yani garantide her zaman çakılır..:) Bu yüzden mutlaka cihazınızı S-OFF yaptırmanız şart,bu da ücretsiz değildir.Sunshine yöntemiyle 25 dolar karşılığında yaptırabilirsiniz,bazı özel sevislerde 25-30 TL'ya yaptıranlar da var,oturduğunuz bölgeye bağlı olarak arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olurlar.
S-OFF olduğunuzda işlem çok kolay,geliştirme bölümümüzde M7 Yol Haritası bölümünden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

serhatuA

Kayıtlı kullanıcı
24.05.2016
6
0
27
Cihaz
htc desire 816
Bizim burada amacımız kullanıcıların buradaki geliştirme bilgilerini okuyarak ve uygulayarak kendi cihazlarına hakim olabilmeleridir.
Sizin sorununuza gelince S-ON durumunda official roma dönseniz bile bootloader'da modified ve RELOCKED yazısı kalacağı için hiçbir zaman garanti kapsamında değerlendirilmez yani garantide her zaman çakılır..:) Bu yüzden mutlaka cihazınızı S-OFF yaptırmanız şart,bu da ücretsiz değildir.Sunshine yöntemiyle 25 dolar karşılığında yaptırabilirsiniz,bazı özel sevislerde 25-30 TL'ya yaptıranlar da var,oturduğunuz bölgeye bağlı olarak arkadaşlarımız bu konuda size yardımcı olurlar.
S-OFF olduğunuzda işlem çok kolay,geliştirme bölümümüzde M7 Yol Haritası bölümünden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.
Sıkıntı olmaz benim garantiye gönderme sebebim Sim kart yuvası arızalı tam monte olmuyor hat o yünden yuva değişimine gidecek. Öğrenmek istediğim suanki S-ON durumunda offical roma çevirebilirmiyim. Eğer ki çevirdim diyelim bu kırmızı uyarı yazısı kalkar mı ? Sadece suanda tek sıkıntım bu yazı rootlu oldugunu belli etmesin yeter.

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,135
12,607
İstanbul
ROM
Deodexed Rom
Recovery
TWRP 3.1.0-0
Cihaz
HTC One M9
Sıkıntı olmaz benim garantiye gönderme sebebim Sim kart yuvası arızalı tam monte olmuyor hat o yünden yuva değişimine gidecek. Öğrenmek istediğim suanki S-ON durumunda offical roma çevirebilirmiyim. Eğer ki çevirdim diyelim bu kırmızı uyarı yazısı kalkar mı ? Sadece suanda tek sıkıntım bu yazı rootlu oldugunu belli etmesin yeter.
S-ON durumunda official roma sadece TWRP Backup ile restore yapıp,stock recovery flaşlayarak dönebilirsin ama bu garanti kapsamını bozar,çünkü bootloader'da LOCKED yazısını S-OFF'suz oluşturamazsınız ve tampered yazısını da kaldırmanız mümkün değil.

serhatuA

Kayıtlı kullanıcı
24.05.2016
6
0
27
Cihaz
htc desire 816
S-ON durumunda official roma sadece TWRP Backup ile restore yapıp,stock recovery flaşlayarak dönebilirsin ama bu garanti kapsamını bozar,çünkü bootloader'da LOCKED yazısını S-OFF'suz oluşturamazsınız ve tampered yazısını da kaldırmanız mümkün değil.
Hocam bir sorum daha olacak. Şimdi rootlu telefonumda güncelleme geliyor güncellemeyi indirdikten sonra yükle diyorum. Telefonu baştan başlatıyor sonra team win recovery e atıyor devamlı bu yüzden güncellemeyi hiç yükleyemiyorum. İndirebiliyorum ama yükleyemiyorum bu atmadan dolayı sorunun çözümü nedir.

organizator

Kayıtlı kullanıcı
05.04.2019
1
0
12
denizli
Android versiyonu
4.1
Cihaz
HTC desire 820
İyi günler. Konuyu tekrar acıyorum ama .Telefonu fabrika ayarına döndür dediğimde Beyaz fon önünde HTC yazısının altında "this build is for development purposes only do not distribute outside of HTC without HTC's written permission.Failure to comply may lead to legal action " şeklinde kırmızı bir hata veriyor. böylede bir hata veriyor factory reset dediğimdede aynısı oluyor.

togepri

Kayıtlı kullanıcı
29.05.2019
1
0
12
bursa
Android versiyonu
8.0
Cihaz
htc 10
selamlar telefonumun bootloader ini kaldırdım unlocked yazıyor ama hala s-on onu nasıl düzeltebilirim cihazı açamıyorum twrp den infernal storage e (infernal storage de dahil) kadar hepsini sildim ve format data yıda yaptım şimdi rom yükeleyemiyorum yüklediğim zaman şu lanet kırmızı yazı çıkıyor