• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

HTC One M7 Custom Rom Yüklemek İçin Nereden Başlamalı [Detaylı Anlatım]

Dr. Android

Admin
Yönetici
#1
İşlemleri adım adım anlattım, bu kılavuz sayesinde telefonunuza sağlıklı bir şekilde rom yükleme işlemi yapabilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız işlemler tamamen sizin sorumluluğununuzdadır, hiçbir şekilde mobilimize.com sorumlu tutulamaz.
[video=youtube;Sl6dnP9Ynwc]http://www.youtube.com/watch?v=Sl6dnP9Ynwc[/video]


1. ADIM: HTC One BootLader Unlock işlemi -ROM Yükleme Öncesi Bootloader Kilidini Açma İşlemi ni yapın ve daha sonra recovery yükleme işlemine geçin.
2. ADIM: HTC One Recovery Kurma İşlemi ni yaptıktan sonra eğer ben stock romda kalıp sadece rootlu kullanmak istiyorum diyorsanız 3.adımı gerçekleştirin.Ama yok ben Rom yüklemek istiyorum diyorsanız 4. adıma geçebilirsiniz.
3. ADIM : HTC One Root İşlemi
4. ADIM: Son olarak Romu indirip bu işlemi gerçekleştiriyorsunuz : One M7 Rom Yükleme işlemi - One' a Rom Nasıl Yüklenir?

 
Moderatörün son düzenlenenleri:

cnrkrds

Kayıtlı kullanıcı
#8
sanırım sitedeki bütün rom versiyonlarını denemiş olmalıyım :) ama stock romda göründü bi başka dikkatimi çekti sanki :D
 

Dr. Android

Admin
Yönetici
#9
sanırım sitedeki bütün rom versiyonlarını denemiş olmalıyım :) ama stock romda göründü bi başka dikkatimi çekti sanki :D
Tamamen psikolojik, çünkü isteseler dahi görüntüyle oynayamazlar,telefonlarda gamma ayarı yok çünkü.

Sanırım siz Stock rom kullanırken telefonunuzun ekranını LG G2 ekranı ile değiştirip, Custom rom kullanırken HTC One ile değiştirmiş olabilirsiniz.

Nandroid backup'ınızda LG G2'nin backup'ı sanırım...! Upload edin nandroid backup'ınızı bizde görelim ekran canlılığını!
 

washburn_x

Kayıtlı kullanıcı
#10
Asıl customlarda biraz daha iyi parlaklık alabilirsiniz, yada piksel yoğunluğunu arttırabiliyorlar ama onlar içinde kernel düzenlemeleri ve tweakler şart.
[MENTION=3685]blueberry[/MENTION] abimizin dediği gibi Viper ROM'unda tweakler arasında LCD density değeri ayarlanabiliyor, tabi izin verilen ölçülerde onu arttırıp deneyebilirsiniz.

Fakat çözünürlük olarak Stok ve Custom'un farklı olma ihtimali sıfır ;)
 
Üst