HTC One (M7) CID M__27 Nandroid Yedek (4.19.401.8 RUU)

• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

lark38

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
29.12.2014
4
0
12
Patron şimdi ben biraz m7 ye yabancıyım. Yorumları okudum cıd numarası s-of s-on derken kafam dumanolduBasit bi soru belki affınıza sığınıyorum. Beim cihazım rootlu bootloader kılıdı açık ben bu yedek dosyasını yükleyip güncelleme alabılır mıyım ? ve bu dosyayı normal rom dosyası gibi flashlayacakmıyız. Baska bi işlem yapmama gerek varmı ?

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,134
12,607
Patron şimdi ben biraz m7 ye yabancıyım. Yorumları okudum cıd numarası s-of s-on derken kafam dumanolduBasit bi soru belki affınıza sığınıyorum. Beim cihazım rootlu bootloader kılıdı açık ben bu yedek dosyasını yükleyip güncelleme alabılır mıyım ? ve bu dosyayı normal rom dosyası gibi flashlayacakmıyız. Baska bi işlem yapmama gerek varmı ?
S-OFF Şartı yok,bootloader kilidi açıkken eğer TWRP Recovery yüklü ise Nandroid Yedek dosyasını restore ile geri yükleyebilirsiniz.Bu rom gibi flaşlanmaz.TWRP-BACKUPS-Cihaz seri numarası ile başlayan klasör içine kopyalanır.TWRP Arayüzünde Backup/Restore bölümünde Restore'u seçtiğinizde otomatik olarak daha önceden kopyaladığınız Backup dosyasını görürsünüz.Restore işleminden sonra [MENTION=12456]FuXiN[/MENTION] arkadaşımızın bu konuda paylaştığı rar dosyası içindeki stock recovery img dosyasını masaüstüne açtıktan sonra adını recovery olarak değiştirip bilgisayarınızın C dizini içinde daha önce hazırladığınız fastboot klasörü içine kopyalarsınız ve Windows komut penceresini açıp C dizini içindeki fastboot klasörüne düştükten sonra aşağıdaki komutu girerek bu stock recovery dosyasını flaşlanmış olursunuz.Tabii ki bu arada cihaz ile PC arasındaki USB bağlantısını yaparak cihazı fastboot (bootloader'da yer alır) konumunda açmanız gerekir:

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img

lark38

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
29.12.2014
4
0
12
Aga dediğin gibi yapmayı denedim ama cihazın hafızasındakı TWRP klasöründe bişey yapamadım.Ben ılk rootladıgımda cıhazın yedegını almıştım amacım onu yüklemek aslında. Ama yedeği klasörün içine kopyalamadı. Her yolu denedim ; usb bellekten atmayı denedım Twrp modunda denedım es file ile cihaz açıkken denedım ama sonuç başarısız. Twrp modun da ıken de atmaya başladım ama 150 mb falan attıktan sonra ıptal edıyo kendılıgınden..:(

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,134
12,607
Cid m27 ne oluyor? Benim HTC one unlock hic ugrasmadan restore yapsam b u dosyayi stock hale gelir mi yoksa yol haritasindakileri yapmak mecburi midir teşekkürler
Bu Backup'ın HTC__M27 ile alındığını belirtiyor.Restore ile yükleseniz bile güncelleme alamazsınız stock recovery flaşlamanız gerekir,S-ON Kullanıcıların başka şansı yok.En ideali hboot düşürüp RUU flaşlamaktır,bunun için de S-OFF zorunluluğu vardır.

yohannn

Üye
Kayıtlı kullanıcı
05.01.2015
70
2
107
Bu Backup'ın HTC__M27 ile alındığını belirtiyor.Restore ile yükleseniz bile güncelleme alamazsınız stock recovery flaşlamanız gerekir,S-ON Kullanıcıların başka şansı yok.En ideali hboot düşürüp RUU flaşlamaktır,bunun için de S-OFF zorunluluğu vardır.
Valla abi viper ile diğer bir romy yükleyip kullanmadım su an yuklediklerimden stock rom daha iyi bunları da deneyeceğim ama geri dönmek isyiyorum onunda detayı çok nasıl yap cam bilmiyorum

- - - Eklenen mesaj - - -

Valla abi viper ile diğer bir romy yükleyip kullanmadım su an yuklediklerimden stock rom daha iyi bunları da deneyeceğim ama geri dönmek isyiyorum onunda detayı çok nasıl yap cam bilmiyorum

mehmet5355

Yeni kayıt oldu
Kayıtlı kullanıcı
20.02.2018
1
0
12
abilerim benim telefonda htc one m7. ben telefonumun sistemini bilmeden sildiğim için otg kablo yardımıyla twrp recovery üzerinden rom yüklemeyi denedim ve yükledi. ama telefonu yeniden başlatırken telefon htc yazısı gidince kendini direk bootloader menüsüne alıyor. yardım ederseniz sevinirim.