• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

HTC One (M7) CID M__27 Nandroid Yedek (4.19.401.8 RUU)

Contrario

Yeni kayıt oldu
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Ancak tam anlaşılır olamadım galiba.

Zaten stock recoveryi, yedeği yükledikten sonra flashlamıştım. Ancak telefonumun firmware versiyonu bir model daha üst olduğu için (4.19.401.8 değil 4.19.401.9) recovery uymadı sanırım.

Firmwareyi 4.19.401.8 yapıp yedeği yükledikten sonra stock recoveryi flashlarsam recovery uyumlu hale gelir mi?

Contrario

Yeni kayıt oldu
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Ancak tam anlaşılır olamadım galiba.

Zaten stock recoveryi, yedeği yükledikten sonra flashlamıştım. Ancak telefonumun firmware versiyonu bir model daha üst olduğu için (4.19.401.8 değil 4.19.401.9) recovery uymadı sanırım.

Firmwareyi 4.19.401.8 yapıp yedeği yükledikten sonra stock recoveryi flashlarsam recovery uyumlu hale gelir mi?
Yardımcı olabilecek yok mu?

Testimo

Cevabınız onda
Yardımcı olabilecek yok mu?

bu tür şeylerle uğraşmana gerek yok yapman gereken basit cid ve mid Türkiye ise imzamdaki linke tıkla ruu dosyasını indir
telefonuna flashla(telefonun ılk aldığın güne dönecek )
bundan sonra istediğini yapabilirsin istersen locked ve s-on yaparsın garanti felan lazımsa
yada hiçbişeyiyle oynamazsın stock yazılımları indirebilirsin yani güncelleme alabilirsin

cid mid Türkiye değilse
forumdaki konuları takip edip cid ve mid numaranı uyumlu hale getirir Türkiye güncellemelerini yukarıda bahsettığım gıbı alabılırsın

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

herkese kolay gelsin arkadaşlar ben htc one cihazımı video lu anlatım yardımıyla root ladım
aradan birkac günceti software update 4.19.401.5 -202 mb diye bir yazlım geldi yazılımı indiriyorum
ama bir türlü yüklemmitor recowery menüden denedim olmuyor çok fazla bilgim yok biriniz detaylı bir şekilde
bana baştan ne yapmam gerektiğini yazarsa sevinirim cihazım garantili yani güncelemeleri hemen ala biliyorum
bir custom rom nedir stok rom nedir benim cihazım da hangısı var nasıl öğrenirim şimdiden teşekür ediyorum

Porte

Cevabınız onda
Test Kullanıcısı
Sorunun cevabi baya uzun ama root yaptıysan güncelleme alamazsın. Custom rom kurmadıysan şu an cihazında stock rom vardır zaten. Geliştirme klavuzları bölümlerini bol bol okumanı öneririm. Dediğim gibi bir post ile bunları anlatmak olanaksız :D madem bootloaderı açıp root yaptın, twrp kur ve custom romlarda takıl. Salla stock güncellemeyi. Custom romlarda çok çok daha fazlası var

meraba bu nandroid yedekler cwm recovery ile alınmış yedekler sanırım. Benim telefonumun cid kodu m27 fakat hangisi benim telefon için uygun onu bilmiyorum. 2.24.401.2 - 2.24.401.7 falan diye birsürü yedek var. Benim base kodu tutanımı çekip kurmalıyım yoksa en son sürümümü kurmam gerekir hangisi bana uygun bunu nasıl anlayacağım. Benim cihaz bilgilerinde 4.19.401.5 yazıyor. m7_u ben bu yedeklerden hangisini kursam son güncellemeli olanı kurmuş olurum?
2. bir sorum ise bir arkadaş başkasının pc'sinin imajını kurarmısınız diye sormuş? Bu cihazların hepsi aynı donanıma sahip cihazlar değilmi? O yüzden üstünde bir oynama yapılmadan imaj alındıysa bence bir sorun oluşturmaz diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum?

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
Test Kullanıcısı
ROM Geliştirici
meraba bu nandroid yedekler cwm recovery ile alınmış yedekler sanırım. Benim telefonumun cid kodu m27 fakat hangisi benim telefon için uygun onu bilmiyorum. 2.24.401.2 - 2.24.401.7 falan diye birsürü yedek var. Benim base kodu tutanımı çekip kurmalıyım yoksa en son sürümümü kurmam gerekir hangisi bana uygun bunu nasıl anlayacağım. Benim cihaz bilgilerinde 4.19.401.5 yazıyor. m7_u ben bu yedeklerden hangisini kursam son güncellemeli olanı kurmuş olurum?
2. bir sorum ise bir arkadaş başkasının pc'sinin imajını kurarmısınız diye sormuş? Bu cihazların hepsi aynı donanıma sahip cihazlar değilmi? O yüzden üstünde bir oynama yapılmadan imaj alındıysa bence bir sorun oluşturmaz diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum?
Yazılım versiyonu 4.19.401.5 ise custom romdan official'a dönerken buna ait Nandroid Backup'dan geri yükleme yapmalısınız.

HTC One cihazımdan gönderildi