• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

HTC Desire S S-OFF Nasıl Yapılır? Root ve Recovery İşlemleri

Dr. Android

Admin
Yönetici
Desire S' e root işlemi yapmak için öncelikle telefonu S-ON modtan S-OFF moda geçirmemiz gerekiyor.

DİKKAT: Android sürüm numaranız 1.47 ile başlıyorsa(Ayarlar > Telefon Hakkında kısmından bakabilirsiniz.), telefonu güncellemişsiniz demektir ve öncelikle http://www.trandroidev.com/android-...roid-adb-kurulumu-nasil-yapilir.html#post1019 adresindeki işlemleri yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde hata alırsınız.

Desire S S-OFF yapmak ve Recovery' i yüklemek

- Bilgisayarınızda HTC sync programı yüklü ise silin.

- Telefonunuzda Ayarlar>Geliştirme>Hata ayıklama moduna gelin ve tick koyarak aktifleştirin.

- Bu adrese tıklayarak HTC' nin Windows driverını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

- Bu adrese tıklayarak revolutionary sitesine girin. Downloads altından download for windows seçeneğine tıklayın, o anda site size revolutionary programını indirtecektir, indirin ve asla siteyi kapatmayın.

- Telefonunuzun kapatın, pilini çıkartıp geri takın, ardından ses kısma ve telefonu güç tuşlarına aynı anda basılı tutularak bootloader menüsüne girin, bootloader menüsü aşağıdaki resimdeki menüdür.

5824861980_63a52ea822.jpg

- Bu ekranda 2.satırda HBOOT yazısını göreceksiniz. Bu yazıdan sonraki numaraları bir yere kaydedin. Eğerki 2.00.0002 ise http://www.androidli.com/showthread.php?t=1441 adresindeki konuya gözatmanız gerekiyor. Ardından güç düğmesine uzun basarak telefonu kapatın, eğer kapanmazsa ise pili çıkarıp geri takın ve telefonu açın.

- Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuzun sadece şarj modunda olduğunu kontrol etmeyin unutmayın.

- Az önce indirmiş olduğunu revolutionary dosyasının içindekileri masaüstüne çıkartın ve revolutionary.exe dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Programı telefonunuzda birkaç işlem yapıp size HTXXETDXXXXX benzeri bir serial vericektir. Bu serial numarasını az önce girmiş olduğunuz ve kapatmadığınız Revolutionary adresine girip, sayfanın ortasındaki Beta application isimli mavi kutuda serial number satırına yazıyoruz(Eğer az önce siteyi kapadıysanız, Downloads for windows yazınca mavi kutu açılacaktır).

Seriali nasıl kopyalarım?

- Siyah Komut penceresinde size serial verildiğinde, pencerenin başlığına sağ ile tıklayıp düzenle seçeneğinden işaretle yi seçin. serialin üzerini mouse u sürükleyerek işaretleyin ardından tekrar komut penceresinin başlığına sağ ile tıklayıp düzenleye girin ve kopyala deyin, artık başarı ile seriali kopyaladınız.

- Mavi kutudaki Your device seçeneğini HTC Desire S seçiyoruz, HBOOT version seçeneğini az önce öğrendiğimiz ve bir yere kaydediğimiz hboot versiyonunu seçiyoruz, serial number satırına programın vermiş olduğu serial numarasını yazdığımızı kontrol ediyoruz ve generate key butonuna basıyoruz. Site size bir key verecektir. Bu keyi revolutionary programına giriyoruz, girerken büyük küçük harflerin yazımına dikkat ediyoruz ve enter a basıyoruz.

- Artık revolutionary programı S-OFF işlemini yapmaya başlıyor. Bu arada telefonunuz birkaç kez yeniden başlayacaktır. İşlem bittiğinde siyah pencerede SUCCESS yazar ve herhangi bir tuşa basmanızı ister. Bilgisayarınızın klavyesinden herhangi bir tuşa basın ve eğer telefonunuzun ekranı HBOOT menüsünde ise ses kısma tuşu ile reboot seçeneğinin üstüne gelip açıp kapama tuşuna basın. Program size clockwork recovery mod u kurmayı istiyormusunuz diye sorarsa Y tuşuna basıp evet deyin.
Eğer işlem uzun sürerse 15 dakika bekleyin. Hala bir sonuç alınamadıysa telefonu kapatıp açın ve işlemleri tekrar uygulayın. Bazı telefonlarda 2.denemelerde işlem başarıyla sonuçlanabiliyor.

İşlemleri daha kolay yapabilmeniz için bir video paylaşıyoruz. Video da başka bir modele işlem yapılıyor ama işlemler aynı olduğu için gözatabilirsiniz.

[video=youtube;XshvRmAcgm8]http://www.youtube.com/watch?v=XshvRmAcgm8&feature=player_embedded[/video]

Desire S Root işlemi

su-2.3.6.3-efgh-signed.zip (289,79 KB) - uploaded.to dosyayı indirip telefonun sd kartınının ana dizinine kopyalayın. (zip dosyasını açma bu şekilde kopyala)

Telefonu kapatıp ses kısma + güç tuşlarına basarak bootloaderı başlatın.

ses tuşlarını kullanarak recovery e gelip güç tuşuna basın.

Recovery modu başlayınca menüden install zip from sdcard ı seçin

Gelen menüden choose zip from sdcard seçeneğini seçip sd karta kopyaladığımız dosyanın dizinine gidip dosyayı seçin.

Yüklenene kadar bekleyip recovery ana menüsüne dönün ve reboot system now u seçin

Superuser yüklendi ve telefon rootlandı.

4 EXT Recovery Yükleme​

- Eğerki Clockworkmod Recovery yerine 4EXT Recovery' i kullanmak isterseniz aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz.
http://www.trandroidev.com/desire-s...d-nasil-yuklenir-4extrecovery-v210-final.html adresinden 4Ext Recovery' i telefonunuza yükleyin. Eğerki 4EXT Recovery' i yükleyemediyseniz http://www.trandroidev.com/desire-s...ockwork-recovery-nasil-yuklenir.html#post1023 adresinden ClockworkMod Recovery' i yükleyin.

İşlemler sırasında problem yaşarsanız, sormaktan çekinmeyin.

hkngrck

Yeni kayıt oldu
hocam §u root i§lemini yapamadim ekranda revoluation yazisi cikip bekliyor Telefon bir yardim lütfen htc desire bravo Telefon ayrica te§ekkürlerimi sunarim saygilar

hkngrck

Yeni kayıt oldu
öncelikle ilginize te§ekkür ederim... sorunu cözdüm ama daha kötü bir sorun actim ba§sima =) contacs app sildim yanli§likla =) ne yapabilirim rehber uygulamasi silindi tabiki

hkngrck

Yeni kayıt oldu
üstad öncelikle ilginize ve böyle faydali bir site kurdugunuz icin sonsuz te§ekkür ederim...bana kizacaksin yada nerden cikti bu diyeceksiniz =) ama galiba teli cirtlattim =) §u an ekranda üsteki payla§tiginiz resimdeki ekran takili kaldi .teli cöpr atayimmi caresi varmi lütfen acil cevap =) saygilarim ile

bugra18

Yeni kayıt oldu
bende tam olarak uyguluyorum revolutionary exe yi yönetici olarak calıştırıyorum siyah dos ekranı cıkıp anında kapanıyor

Moderatörün son düzenlenenleri: