• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

HTC Desire S HBoot 2.00.0002 Downgrade Nasıl Yapılır?

Dr. Android

Admin
Yönetici
HTC Desire S Hboot 2.00.0002 olan telefonlar şimdiye kadar s-off yapılamıyordu. Ama aşağıdaki hboot downgrade metodu ile bu sorun ortadan kalkıyor.

HTC Desire S Hboot 2.00.0002 Downgrade;

Gereksinimler;

- Bu metodu kullanabilmek için yazılım versiyonunuzun 2.11 ve üstü olması gerekiyor. 2.10 ve altında çalışmıyor.

Hazırlanma;

- Bu adresteki dosyayı indirin ve içindekileri, bilgisayarınızda C sürücüsünde Android adında bir klasör oluşturup içine çıkarın.

- Tacoroot indirin ve içindekini Android klasörünün içine atın.

- Misc_version indirin ve içindekileri Android klasörüne atın.

- FileFactory Folder View - Saga adresinden operatörünüze yada telefonun satıldığı ülkeye uygun romu indirin. Eğer seçemediyseniz http://www.filefactory.com/file/ca1f...977_signed.exe adresindeki avrupa romu deneyebilirsiniz.

- Telefonunuzda Ayarlar>Uygulamalar>Geliştirme>Hata ayıklama moduna gelin ve tick koyarak aktifleştirin.

- Eğer daha önce yüklemediyseniz HTCDriver3.0.0.007.exe (13,15 MB) - uploaded.to adresinden HTC Driver' ı indirip kurun.

İşlemler;

- Telefonu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

- Bilgisayarınızda Başlat' a basın Menüde çıkan boşluğa (Win7 ve Vista Boşluk, XP de Çalıştır kısmındaki boşluğa) cmd yazıp entera basın. Aşağıdaki resimdeki gibi

20zbrcz.png

- Açılan siyah pencereye cd c:\Android yazıp entera basın. Buradan kopyalayıp, siyah ekranda mouse ile sağ tıklayıp yapıştır yapıp entera basabilirsiniz.

- Siyah pencereye aşağıdaki komutları tek tek girin ve entere basın. Kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Kod:

adb push tacoroot.bin /data/local/tmp/tacoroot adb push misc_version /data/local/tmp/ adb shell chmod 777 /data/local/tmp/* /data/local/tmp/tacoroot --setup
- Yukarıdaki komutları girdikten sonra telefon kendini recovery moda alacaktır. Ses yükseltme ve güç tuşlarına basılı tutarak telefonun normal şekilde açılmasını sağlayın.

- Telefon tamamen açıldıktan sonra, siyah komut penceresinde aşağıdaki komutları girerek devam edin. Komutları girerken, bilgisayarın telefonu gördüğünden emin olun.

Kod:

adb shell /data/local/tmp/tacoroot --root
* Yukarıdaki komut bizi adb shell den atacaktır. Bu yüzden tekrar adb shell e geri dönmemiz gerekiyor. komut penceresine aşağıdaki komutu girin ve "#" işaretini görürseniz geçici root olduk demektir ve MISC_VERSION u değiştirebiliriz.

Kod:

adb shell
- "#" işaretini gördüysek aşağıdaki komutlar ile devam ediyoruz.

Kod:

cd /data/local/tmp ./misc_version -s 1.27.405.6
- Artık indirdiğiniz romu yükleyebilir ve ardından Revolutionary adresinden desire s i s-off yapabilirsiniz. s-off anlatımı için http://www.trandroidev.com/desire-s...nasil-yapilir-root-ve-recovery-islemleri.html adresini ziyaret edin.

Herkese aşağıdaki resimde olduğu gibi mutlu son diliyorum

@Uruloki fastboot oem lock komutunu kullanmam yeterli mi ? Simdi benim derdim s-on cihaza s-offf yapacagım ama custom rom yüklü anladığım kadarıyla geri döndürmem lazım değil mi ?

@Urulokifastboot oem lock komutunu kullanmam yeterli mi ? Simdi benim derdim s-on cihaza s-offf yapacagım ama custom rom yüklü anladığım kadarıyla geri döndürmem lazım değil mi ?
fastboot oem unlock sadece nexuslarda işe yarar. htcdev sitesinden token alıp bootloader unlock yapmalısınız. S-off ise ayrı mesele...

Moderatörün son düzenlenenleri:
1 yıldır htc desire s kullanıyordum . Htc one alınca yedek telefon oldu. Son zamanlarda nükseden bir sorunu var htc desire s in Bildirim çubugunu aşağıya çekemiyorum miui, cyanegenrom yada sense rom a ama nova laouncerin premiumu kurarsam o zaman ne hikmetse aşağıya iniyor. Desire s için kullanmadığım rom kalmadı. Hepsinde aynı sadece nova launcerde aşağıya iniyor.

Uruloki

Cevabınız onda
1 yıldır htc desire s kullanıyordum . Htc one alınca yedek telefon oldu. Son zamanlarda nükseden bir sorunu var htc desire s in Bildirim çubugunu aşağıya çekemiyorum miui, cyanegenrom yada sense rom a ama nova laouncerin premiumu kurarsam o zaman ne hikmetse aşağıya iniyor. Desire s için kullanmadığım rom kalmadı. Hepsinde aynı sadece nova launcerde aşağıya iniyor.
o zaman s-off yapmaya gerek yok ki bariz olarak rom sorunu daha doğrusu launcher sorunu gibi duruyor cihazı tamamiyle wipe yaptıktan sonra desire s için yayınlanan özel script varsa onu flaşlayarak tekrar deneyin derim

o zaman s-off yapmaya gerek yok ki bariz olarak rom sorunu daha doğrusu launcher sorunu gibi duruyor cihazı tamamiyle wipe yaptıktan sonra desire s için yayınlanan özel script varsa onu flaşlayarak tekrar deneyin derim
Tamamen stok haline döndürmek için aşağıdaki adımlar izlenebilir;

0. orjinal ruu yüklemek
1. Bootloader unlocked ise fastboot oem lock.
2. relockedi locked yapmak için s off.
3. secruity on yapmak için s on.