• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Htc Desire 830 iki farklı imei gözükmesi sorunu

blk41

Kayıtlı kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,

Htc 830 telefonumda boot menüde ve işletim sisteminde farklı imeiler gözüküyor. Şöyleki;

fastboot getvar all dediğim zaman gözüken imei ile

*#06# dediğim zaman gözüken imei farklı.

Boot menüdeki imei telefonun kendi imeisi ve yurt içi kayıtlı htc 830 imeisi. işletim sisteminde gözüken ise yine kayıtlı ama baska bir telefon gözüküyor. İki farklı imeinin gözükmesinin nedeni ne olabilir ve bunu nasıl çözebilirim.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
www.turkiye.gov.tr'den IMEI numaralarını kontrol et. Hangisi kayıtlı görünüyorsa o senin yasal IMEI numarandır.

blk41

Kayıtlı kullanıcı
www.turkiye.gov.tr'den IMEI numaralarını kontrol et. Hangisi kayıtlı görünüyorsa o senin yasal IMEI numarandır.
hocam ikiside kayıtlı. yalnız boot menude yazan telefonun kendi imeisi. htc 830 olarak kayıtlı. *#06# ile çıkan imei ise baska bir telefon imeisi ama kayıtlı.

ettube

Kayıtlı kullanıcı
Boot menü, *#06# ve ayarlar-hakkında-Telefon kimliği kısmındaki IMEI numaraları aynı olmalı. Değilse telefonunda kurulu romdan kaynaklanıyor olabilir. Sorunun çözümü için farklı romları denemeni öneririm.

blk41

Kayıtlı kullanıcı
Boot menü, *#06# ve ayarlar-hakkında-Telefon kimliği kısmındaki IMEI numaraları aynı olmalı. Değilse telefonunda kurulu romdan kaynaklanıyor olabilir. Sorunun çözümü için farklı romları denemeni öneririm.
http://forum.gsmdevelopers.com/htc-...0-official-stock-roms-02-04-2017-updated.html

bu linkteki stock romu yükledim. daha önce nasıldı bilmiyorum ama telefon htc yazısında kalınca buradan indirdiğim stok romu yükledim. sonrasında tesadüfen iki farklı imei gözüktüğünü farkettim.