Sorun: Çözüldü  HTC Butterfly Wifi Sorunu Çözümü

sergerdar

Kayıtlı kullanıcı
25.12.2012
128
26
557
Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda nihayet problemi çözdüm.

Sorun şuydu: BARİKATDİSS in[3 Mart][v1.0][ x920d] TRAD Butterfly Fast and Powerful | Sense 5 | KillX Kernelromunu cihazıma kurdum.Ama ne hikmetse wifi açılmıyor ve hep hata veriyordu.

Sonra xda dan başka romlarda denedim.Sonuç yine aynı,wifi açılmıyor hata veriyordu. Sonra kadir boot.img flaşlamamı söyledi.Kadir romunu kurduktan sonra boot.img da sonuç vermedi.Ntte araştırdım.Aynı sorundan bazı arkadaşlar muzdarip olmuşlar.

Aslında kadirin verdiği boot.img flaşlama doğruydu.Ama ne zaman flaşlanacağı önemliydi. Romu kurup cihaz açıldıktan sonra gerekli ayarları vs yapıp tekrardan fastboottan boot.img flaşlarsanız hiçbir yararı yok.

İşin can alıcı noktası şu.Deneme yanılma yöntemiyle kendim buldum.Sonra youıtube de bir başkasınında aynısını yaptığını gördüm.

RECOVERYDEN ROMU FLAŞLADIKTAN SONRA CİHAZI SYSTEM REBOOT YAPIYORUZ.BURADA ELİMİZİ HIZLI TUTUP CİHAZ AÇILMADAN SES KISMA VE POWER TUŞU İLE BOOTLOADER MENÜYE GİRİYORUZ.SONRA FASTBOOT TOOLS KLASÖRÜNÜN İÇİNE ATTIĞIMIZ ROMU

Kod:
fastboot flash boot boot.img

kodu ile flaşlıyoruz.Ve cihaz açıldığında WİFİ sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.Hem kadirin hemde başka bir romda aynı işlemi uyguladım,sonuç olumluydu.

boot.img dosyası indirdiğimiz zip uzantılı romun içinde var.onu fastboot tools klasörünün içine atıp,fastbbottan yukarıdaki kodu girerek flaşlıyoruz..

Kolay gelsin...

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Reactions: snopy

Dr. Android

Admin
Yönetici
20.10.2012
6,204
4,060
12,937
Istanbul
www.andronetwork.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
keşke başka forumlarda aramaktansa buraya sorsaydınız.

http://www.trandroidev.com/one-x-gelistirme-kilavuzlari/1458-turkce-otomatik-boot-flashlama.html

bu uygulamayı arkadaşımız geliştirdi,kuracağınız romun boot.img dosyasını fastboot klasörüne atın ve daha sonra telefonu fastboot modda açarak Baslat.bat dosyasını çalıştırın,ilk önce

fastboot erase cache yapacak(buda önceki boot.img kalıntılarını temizliyor.)

fastboot flash boot boot.img (ile ise yeni boot.img flashlayacaksınız)

işlemlerini otomatik olarak yapacak,ardından direk recovery'e girerek romunuzu kurup açılmasını bekleyebilirsiniz.

sergerdar

Kayıtlı kullanıcı
25.12.2012
128
26
557
Bayağı bi zamanımı aldı.Ama bi şekilde çözdük.İsterseniz konuyu kaldırabilrisiniz :)

Dr. Android

Admin
Yönetici
20.10.2012
6,204
4,060
12,937
Istanbul
www.andronetwork.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
Bayağı bi zamanımı aldı.Ama bi şekilde çözdük.İsterseniz konuyu kaldırabilrisiniz :)
Cihazınız ile ilgili bir sıkıntınız olduğu taktirde hertürlü yardımda bulunuruz,sizin cihazlar ile one x aynıdır hemen hemen,bundan sonra bize bekleriz,hatta temelli bize bekleriz :)

sergerdar

Kayıtlı kullanıcı
25.12.2012
128
26
557
evet bi sıkıntı var.ingilizcem pek iyi değil.cihazımı süper cid ve s-off yapmak istiyorum.BURADA ki konunun süpercid.cmd patch bende çalışmadı.bi ekran alıntısı var konuda.o bende gelmedi.o yüzden s-off yapamadım.

reghilus

Kayıtlı kullanıcı
05.05.2013
6
1
382
Bu uygulamayı arkadaşınız mı geliştirdi? Yanlışınız var, bu HTC Butterfly romlarında olan bir şey zaten.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Dr. Android

Admin
Yönetici
20.10.2012
6,204
4,060
12,937
Istanbul
www.andronetwork.com
ROM
LeeDrOiD v7.4.2
Recovery
TWRP 2.8.6.2
Cihaz
HTC One M8
Bu uygulamayı arkadaşınız mı geliştirdi? Yanlışınız var, bu HTC Butterfly romlarında olan bir şey zaten.
One x te de olan birşey,sitemiz için geliştirdi,farkındaysaniz geliştirdi dedim,icat etti demedim.incelerseniz türkçe ve sitemizin adini içermekte.

HTC One X cihazımdan gönderildi