htc 10 ilk alınan haline dönmek (güncelleme otomatik alacak şekilde)

'HTC 10 Geliştirme Kılavuzları' forumunda sccorpion tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  2. Merhaba Ziyaretçi, AndroBlog'a haber ve içerik paylaşımında görev alacak editörler (içerik sağlayıcılar) alınacaktır. Eğer sende yazılarının AndroBlog'da yayınlanmasını istiyorsan iletişim sayfasından bize ulaş!
  3. Özel mesaj ile hiç kimseden destek talebinde bulunmayın. Bu kural sosyal ağlar içinde geçerlidir. Lütfen bir sorun yaşarsanız sadece forumlarımızı kullanın. Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden destek talebinde bulunmayın.
  1. #1 sccorpion, 11 Ocak 2017 11:53
    Son düzenleme: 11 Ocak 2017
    Merhaba,

Sistem özelliklerini paylaştığım bu telefonu nasıl ilk haline getirebilirim?
    En basit şekli ile yardımcı olabilirseniz sevinirim.

hTC download mode

*** UNLOCKED ***
    htc_pmeuh1 PVT S-ON
    LK-1.0.0.0000
    RADIO-1.0.U010141@060714.2
    OpenDSP-v18.3.8996.00524_0721
    OS-1.95.401.3
    Aug 31.2016, 15:01:14(797255)

Şu anda Viper 10 4.5.0 Custom ROM yüklü ve çalışıyor.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Yükleniyor...
  2. Ruu exe veya nandroid backup ile dönebilirsibiz.

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...
  3. uygun RUU veya nandroid backup bulamadım maalesef...
    twrp backup dosyalarını bulursam sonrasında ne yapmam gerekiyor?

4. #4 Trnn, 11 Ocak 2017 19:02
    Son düzenleme: 11 Ocak 2017
    Linkte nandroid backup dosyaları mevcut. Öncelikli bootloader kilidini açıp twrp yükledkten sonra nandroid backup yükleyebilirsiniz.

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B2JV4JerlBmcQzk0Q0RNaGZZX1E

İmzayı kısalt... Click to collapse... İmzanın tamamını görüntüle... Hepsini görmek için tıklayın...
  5. merhaba, yükledim stock roma çevirdim fakat yazılım güncelleme işlemi yaparken hata veriyor... Bunun bir çaresi varmıdır?

Cihaza restore işlemi yaptıktan sonra fastboot ile stock recovery yükledim fakat relock işlemi yapmadım.

Güncellemede şu şekilde hata veriyor

Can't update software
    There was an unexpected error the
    file system may be corrupted.
    Please contact HTC support for further
    assistance.

6. https://drive.google.com/file/d/0B8OH6sFjVE1lTFkwNGdJTTZyV28/edit

Linkteki dosyayı indirip diğer linkte konuda belirtilen adımları yaptığın takdirde düzelecektir.

https://www.andronetwork.com/konu/c...hata-olustu-dosya-sistem-bozuk-olabilir.8457/

7. Üst linkteki dosyayı indirdim ve aşağıdaki şekilde işlemleri yaptım

C:\htc>fastboot oem rebootRUU
    ...
    OKAY [ 0.145s]
    finished. total time: 0.146s

C:\htc>fastboot flash zip firmware.zip
    target reported max download size of 800000000 bytes
    sending 'zip' (18825 KB)...
    OKAY [ 1.738s]
    writing 'zip'...
    (bootloader) HOSD CL#797255
    (bootloader) ERR ZIP signature checking failed...
    (bootloader) start@1
    (bootloader) recovery.img@100%
    (bootloader) Update zip file OK
    (bootloader) end@Done
    OKAY [ 3.434s]
    finished. total time: 5.174s

C:\htc>fastboot reboot
    rebooting...

finished. total time: 0.002s

fakat sorun düzelmedi... telefonu relock yapmadım, relock yapmam gerekiyormu?

ilgin için çok teşekkürler.

8. Evet bootloaderi kilitlemelisin.

9. relock işlemide yaptım fakat maalesef düzelmedi :(

10. Aşağıdaki linkte ruu zip dosyası mevcut. Dosya adını 2PS6IMG olarak değiştirip sd karta at ve cihazı download moda aldığında yükleme yapmak isteyip istemediğin soracak ses açma tuşu ile onaylayarak kurulumu başlat. Normalde bu yöntem s-of cihazlar için geçerli fakat bir arkadaş s-on cihazda denediğini ve çalıştığını belirtmişti. bootloaderi açıp bir dene istersen. Sorumluluk sana ait.

https://docs.google.com/uc?id=0B4sLrKlVs0CPNURTWktJOGpNd0k&export=download

comments powered by Disqus
Yükleniyor...
Buna benzer diğer konular - alınan haline dönmek Forumlar Tarih
Alınan haline geri dönüş One (M7) Soru ve Cevap 27 Ağustos 2013
Ebay dan alınan ve gelmeyen kılıf & film One (M7) Aksesuarları 31 Ekim 2013
Galaxy s4 içinden alınan polariss office 5 Temalar ve Uygulamalar 15 Haziran 2013
Yardım HTC DESIRE 816 ROM KALDIRAMAMA SORUNU. TELEFONUMU ESKIBHALINE GETIRMEK ISTIYORUM Özel ROM Soru / Cevap & Sorun Giderme 7 Mayıs 2015
htc one m7 sprint cihazimi orijinal haline donduremiyorum yardim edin(( One (M7) Soru ve Cevap 29 Nisan 2015