• AndroNetwork'da çerezler (cookies) kullanılmaktadır ve forumlarımızı kullanımınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. Daha fazla bilgi edinin.
  • Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Yardım Gelen aramada arayanın ismi gözükmüyor.

Stok android 7.0 (4.28.401.3) kullanıyorum. Gelen aramalarda (Sim kartım Türk Telekomun) zaman zaman arayan kişilerin bazıları rehberimde ve sim kartımda kayıtlı olmasına rağmen "arayan numara" olarak görünüyor. Kim olduğunu bilemiyorum. Arayan kişi de "telefon numaram sende kayıtlı değil mi?" diye sorunca şaşırıyorum. Ayarlara baktım ama bir ayar bulamadım. Çözümü var mı dersiniz?

Son düzenleme:

Sırık

Popüler üye
rehber ayarlarında kullanılan hafıza hangisi?görüntüleme seçeneği veya.bir den fazla seçenekte kayıtlı ise ve tüm seçenekler aktif ise arayanın adı çıkmayabilir.

Yazdığını bulamadım. Ama kişileri yönet-Özel kişileri görüntüle ve yönette "kilit ekranı açık olduğunda gelen çağrılarda özel kişilerin adlarını ve fotoğraflarını gizleyin" kutusu seçiliydi. İşareti kaldırdım. bakalım sonuç alacak mıyım? Birde rehber ayarlarında Kişileri filtrele de "sadece telefon numaralı kişileri göster" kutusu işaretli değildi. Kutuyu işaretledim.

Son düzenleme:

Sırık

Popüler üye
Yazdığını bulamadım. Ama kişileri yönet-Özel kişileri görüntüle ve yönette "kilit ekranı açık olduğunda gelen çağrılarda özel kişilerin adlarını ve fotoğraflarını gizleyin" kutusu seçiliydi. İşareti kaldırdım. bakalım sonuç alacak mıyım? Birde rehber ayarlarında Kişileri filtrele de "sadece telefon numaralı kişileri göster" kutusu işaretli değildi. Kutuyu işaretledim.

Rehbere girince sol üstte telefon defteri yazmıyor mu? aşağı doğru ok işaretine tıklarsan kullanılan hafızalar karşına çıkar.hangisini kullanıyorsan karşısına tık koy ve diğerlerini kaldır.

Görüntülenecek kişilerde "Tüm kişiler" seçiliydi. Özelleştir seçtim. Buradan da "Telefon kişileri" ile "SIM" kişileri seçip kaydettim. Bakalım olacak mı?

ettube

Aktif üye
Teşekkürler sırık
Sadece bir kez "arayan numara" göründü. Ondan sonra arayanların isimleri (rehber ve sim kartta kayıtlı kişiler) göründü.