• Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Resmi Güncelleme  Galaxy S9 SM-G960F ve Galaxy S9+ SM-G965F telefona Android Pie güncellemesini yükleme

MuhYal

Muhammed Yalçınkaya
Yönetici
Normalde buraya hazır bir görüntü eklerdim ama kendi cihazımdan görüntüleri ekliyorum.

Galaxy S9 SM-G960F ve Galaxy S9+ SM-G965F telefona Android Pie güncellemesini yükleme (1).jpg Galaxy S9 SM-G960F ve Galaxy S9+ SM-G965F telefona Android Pie güncellemesini yükleme (2).jpg Galaxy S9 SM-G960F ve Galaxy S9+ SM-G965F telefona Android Pie güncellemesini yükleme (3).jpg Galaxy S9 SM-G960F ve Galaxy S9+ SM-G965F telefona Android Pie güncellemesini yükleme (5).jpg

Merhaba arkadaşlar kısa bir süre önce sizlere S9 ve S9+ için Android Pie sürümünün yurt dışı cihazlara nasıl yüklenebileceğini anlatmıştım. Şimdi ise o gün geldi ve sizlere Türkiye S9 ve S9+ cihazları için nasıl Oreo sürümünden Beta Android Pie sürümüne geçebileceğinizi anlatacağım. İşlemler eğer dikkatli olursanız gayet basit ve başarılı olacaktır. Ben kendimde yükledim ve gayet başarılı buldum 🙂 Aşağıda sizlere en basit ve stabil olan hafıza kartı ile yükleme yöntemini anlatacağım;

Sürüm Türkçe’dir ve dosyalarınız silinmeyecektir! Bu bir resmi güncellemedir! Sadece yükleyin Wipe vb işlemleri yapmayın! Şarjınızın en az %70 ya da cihazınızın sarja bağlı olduğundan emin olun!

Ön bilgi: İki cihaz içinde 1 adet geçiş dosyası ve 3 adet güncelleme dosyası verdim size. Cihazınıza uygun olan geçiş dosyasını ve güncelleme dosyalarını tek tek indirip işlemleri tek tek uygulamalısınız.

Adım 1) İndirdiğiniz ilgili modele ait güncelleme dosyasının adını update.zip olarak değiştirin ve hafıza kartınıza atın. (Sırasıyla tüm dosyaları bu yöntemle tek tek atarak ve işlemleri uygulayarak en son Pie sürümüne güncelleyebilirsiniz.)

Adım 2) Cihazınızı kapatın ve 10 saniye kadar bekleyin.

Adım 3) Cihazınızı kurtarma moduna alın (Ses açma + Bixby + Güç tuşlarına mavi bir ekran görene kadar basılı tutun.)

Adım 4) “apply update from SD card” kısmını seçin (Bu ekranda ses açma ve kısma tuşları ile hareket edip güç tuşu ile seçim yapabilirsiniz).

Adım 5 ) “update.zip” dosyasını seçin ve yüklemeyi başlatın (Bu adımda sabırlı olmalısınız çünkü cihazınızın açılması 15 dakika kadar sürebilir!)

Tekrar ediyorum. Bu yükleme işlemi 15 dakika kadar sürebilir. Cihazınızı kapatmayın ya da müdahale etmeyin! Cihazınızı şarja bağlamayıda unutmayın!

S9/S9+ Pie indirme linkleri (Dosyalar silinmeye engel olmak için kendi sunucumuza yüklenmiştir ve indirme hız limiti bulunmamaktadır. Kaynak göstererek kendi konularınızda da kullanabilirsiniz. 😉 )

Samsung Galaxy S9 SM-G960F için Pie dosyaları:
İlk yüklemeniz gereken geçiş güncellemesi;

1. Beta Güncellemesi: ZRKA -> ZRKL
  2. Beta Güncellemesi: ZRKL -> ZRKN
  3. Beta Güncellemesi: ZRKN -> ZRL5
Samsung Galaxy S9+ SM-G965F için Pie dosyaları;
İlk yüklemeniz gereken geçiş güncellemesi;

1. Beta Güncellemesi: ZRKA -> ZRKL
  2. Beta Güncellemesi: ZRKL -> ZRKN
  3. Beta Güncellemesi: ZRKN -> ZRL5
Hepsi bu kadar. Bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Kaynak:D

Son düzenleme: