Galaxy Gio Firmware Yükleme Resimli Anlatım

gokberks

Kayıtlı kullanıcı
20.10.2012
1,175
770
3,057
www.trandroidev.com
1.Adım

Rom yapmamız için gerekli olan Odin MultiDownloader programımızı indiriyoruz.

--------->http://adf.ly/Awjz2<----------

Daha sonra yükleyeceğimiz rom'umuzu indiriyoruz. (2.3.5 sürümlü firmwaredir. Eğer 2.3.6 versiyonuna yükseltmek istiyorsanız romu yükledikten sonra telefon ayarlarından yazılım güncelleme seçeneğinden wifi ile otomatik yazılım güncelleme yapabilirsiniz.)

--------->Buradan<----------

1-İndirdikten sonra rar'dan çıkartıyoruz.

2jfn4o4.jpg

2-Görüldüğü gibi karşımızda iki dosya var.Odin_Multi_Downloader_v4.42 isimli dosyayı açıyoruz.

wbrt68.jpg

3-Programı açtıktan sonra resimde de belirttiğim gibi OPS butonuna tıklayarak klasörümüzden "GIO_v1.0.ops" isimli dosyayı seçiyoruz.

25h0t2d.jpg

-İkinci linkimizdeki dosyayı da indirdiysek rar'dan çıkartıyoruz. Tekrar programa dönüp BOOT butonuna basıp "APBOOT..." ile başlayan dosyayı seçiyoruz. (Eğer BOOT, Phone, PDA butonları kitliyse programda "One Package" seçeneğine iki kez tıklayarak açıyoruz. Yalnız dikkat "One Package" seçeneği seçili kalmayacak.)

8x61wz.jpg

-Daha sonra PDA butonuna basıp "CODE" ile başlayan dosyayı seçiyoruz.

32zt0tl.jpg

4-Sonra Phone butonuna basıp "MODEM" ile başlayan dosyayı,

30w16yq.jpg

5-Son olarak da CSC butonuna basıp GT-5660 ile başlayan dosyayı seçiyoruz.

2.Adım

Evet arkadaşlar programda yapacağımız ayarlar bitti. Yukarıda yapılan ayarlar dışında option bölümünde One Package hariç Auto Reboot - Protect OPS - Reset Time seçenekleri işaretli olacak.

Şimdi telefonunuzun şarj düzeyinin %30'un altında olmadığından emin olun çünkü boot sırasında olur da batarya filan biterse romumuz tamamen çökebilir bu da telefonda geri dönüşü olmayan hasarlar yaratabilir. Bundan da emin olduktan sonra telefonumuzu kapatıp, download modunda başlatmak için; telefonumuz kapalıyken "ses azaltma tuşu" - "onay tuşu(orta tuş)" - "güç tuşu" na birlikte basıyoruz ve telefonun ekranına downloading yazısı geliyor. Sonra usb kablomuzu telefona ve bilgisayar bağlayarak tekrar programa dönüyoruz. En sol üstteki bölüm yeşil olduğu zaman programda start tuşuna basıyoruz ve romumuzun yüklenmesini bekliyoruz. Yüklendikten sonra telefon kendine reset atacak ve sıfırdan başlayacak. Romun varsayılan dil seçeneği almanca olduğu için almanca yazılar çıkacak ekranda çıkan butona bastıktan sonra zaten ana menü açılıyor. Sonra telefonumuza *2767*3855# bu kodu girerek full reset atıyoruz. Daha sonra ayarlara girip dil seçeneğini Türkçe yapabilirsiniz. Evet hepsi bu kadar orjinal romumuz hazır. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım arkadaşlar sorunu olan konuda belirtsin y