• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

Fastboot Ekranında remote: battery low hatası çözümü - şarj.bat

Dr. Android

Admin
Yönetici
Sorun Kaynağı:
Şarjı %30'dan az veya komple bitik olan "cihazın voltaj değerinin 3660 mV'dan düşük olmasın"dan dolayı cihaz şarj olmaması ve fastboot yöntemi ile dosya yüklemesinin yapılaması.

Çözümü:
Bilgisayardan fastboot ile yükleme yaparken (remote: battery low) uyarısını alan ve cihazını şarj edemeyen arkadaşların izlemesi gereken prosedür şöyle;

Kolay Yöntem

Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

üstteki dosyayı indirin,içindekileri olduğu gibi fastboot klasörüne taşıyın ve usb kablosunu pc ye bağlayın ,sonra fastboot klasörüne girin ve şarj.bat dosyasını çalıştırın.telefonu bu işlemi 5-6 saat boyunca yapsın.38.000 i geçmeden işlemlere başlamayın.

Uğraştırıcı Yöntem

-> aşağıda verdiğim yazıyı notepad'e kopyalayıp yapıştırın. Dosyanın uzantısını şarj.bat olarak kaydedin.

Kod:
@echo off 
 :start 
 fastboot getvar battery-voltage 

fastboot reboot-bootloader 

ping /n 6 localhost >nul 

goto start[/B]
-> Sonra bu dosyayı adb, AdbWinApi.dll, AdbWinUsbApi.dll, fastboot dosyalarının bulunduğu klasörün içine atın.
-> Adlandırdığınız dosyayı çalıştırın.
-> Cihazınız 3660-3680 mV değerlerine ulaşana kadar bekleyin. (Bu süre cihazınızdaki mV değerine göre değişebilir 5 dakika da sürebilir 1 saat te)

Bu prosedür bootloder'da şarj olmayan cihazınızın fastboot ile dosya yüklemenizi sağlayacak mV değerlerine getirecektir.

Bundan sonrasını aşağı yukarı herkes biliyor. Cihazınızı S-off moduna getirip, CWM 5.8.4.0 yükleyebilir ve ondan sonra normal şarj yapabilirsiniz.

Soru : CWM 5.8.4.0 yükledim. CWM'yi açıp şarja taktım ama cihaz şarj olmuyor. Neden?
Cevap : CWM 5.8.4.0'daki bir bug nedeniyle cihaz şarj olmaktadır. Fakat kırmızı ışık yanmamaktadır.
Xda-dev'de incelenen konular:
Dış bağlantıları görüntüleme yetkiniz bulunmuyor. Oturum açın ya da hesap oluşturun.

Uğraştırıcı Yöntem Türkçe çeviri için
'e teşekkürler : forum.donanimhaber.com/m_60418075/mpage_23/tm.htm#msglink_61906019

Moderatörün son düzenlenenleri:

rtt_01

Yeni kayıt oldu
cihazım romm yüklerken yarıda kesildi ve cihaz birdaha şarj almadı şarja taktığımda kırmızı şarj ışığı yanıp sönüyordu bende cihazın bataryasını akıllı şarj ile şarj ettim ruu dosyası ile yüklemeyi denedim batarya dolu olduğu halde hata 120 %30 düşük ana pil gücü die bir hata verdi olmadı. daha sonra verdiğn şarj.bat dosyası ile şarj etmeyi sabaha kadar öylece bıraktım oda olmadı mV yükselmemiş tam tersine düşmüş ama ışık sabitti tekrardan ruu dosyasını yüklemeye çalıştım yine hata 120 %30 düşük ana pil gücü hata verdi olmadı. lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim

cagrialdemir

Popüler üye
Test Kullanıcısı
cihazım romm yüklerken yarıda kesildi ve cihaz birdaha şarj almadı şarja taktığımda kırmızı şarj ışığı yanıp sönüyordu bende cihazın bataryasını akıllı şarj ile şarj ettim ruu dosyası ile yüklemeyi denedim batarya dolu olduğu halde hata 120 %30 düşük ana pil gücü die bir hata verdi olmadı. daha sonra verdiğn şarj.bat dosyası ile şarj etmeyi sabaha kadar öylece bıraktım oda olmadı mV yükselmemiş tam tersine düşmüş ama ışık sabitti tekrardan ruu dosyasını yüklemeye çalıştım yine hata 120 %30 düşük ana pil gücü hata verdi olmadı. lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim
Akıllı şarjlar bataryayı bozuyorlar, bataryanız zarar görmüş olabilir. Ama one x'in bataryasını nasıl çıkardığınızı anlayamadım? Eğer öyle bi imkanınız varsa başka bir batarya takip deneyin. Ya da bu işlemi daha uzun süreli olarak tekrarlayın. Umarım işe yarar.

yen

Cevabınız onda

Dostum aynı sorun bendede olmustu ama benımkı htc one idi çözüm ile arasında çok bi fark yok aslında uygun hboot dosyasını bul flashla çözülüyor.

Yaptım fakat bi türlü 38.000 değerini geçemedi sabah kadar bıraktım cihazı ama olmadı batarya değiştireceğim eğer oda olmazsa htc one x çöp :((
işlemleri win 8 de yaptım

cagrialdemir

Popüler üye
Test Kullanıcısı
Yaptım fakat bi türlü 38.000 değerini geçemedi sabah kadar bıraktım cihazı ama olmadı batarya değiştireceğim eğer oda olmazsa htc one x çöp :((
işlemleri win 8 de yaptım
Aslında mühim olan 38000 değil cihazınızın yeterli voltaja gelmiş olması. Fastboot ekranında yine battery low hatası alıyor musunuz? Ayrıca açtığınız diğer konuya da gerekli cevabı verdim. Ordan da devam edebilirsiniz.

cevaplar için teşekkür ederim voltaj değeri yine aynı şekilde fastboot tan aynı hatayı alıyorum diğer tarafa recovery yükleyin demişsiniz recovery yüklerken ekranda failed: remote battery low hatası alıyorum komut pencersinde...