• Merhaba, sitemizi reklamsız olarak görüntülemek, konular oluşturmak, tartışmalara katılmak ve diğer özelliklerden faydalanmak için hemen hesap oluşturabilirsin!
  • Özel mesaj, sohbet ya da Facebook, Twitter ve Google+ üzerinden kullanıcılardan destek talebinde bulunmayın. Bir sorun yaşarsanız lütfen sadece forumlarımızı kullanın.

[EĞİTİM] Galaxy Nexus Modül ( Mesela Kamera ) Değiştirme

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde Galaxy Nexus' um kırıldı ekranı değiştirmek için açtım ama komple kasanın falan da hasar gördüğünü fark edince vazgeçtim. Bu sırada ekran ve modül değiştirmeyi öğrendim sizlerle paylaşmak istedim. İlk olarak cihazınıza gelebilecek tüm sorunlardan sadece siz sorumlusunuz. Neyse hadi başlayalım ilk Galaxy Nexus' umuzun arka kapağını çıkartalım ve içindeki tüm vidaları açalım. Sonra ince ama sert bir şeyle ( Mecburiyette kredi kartı kullanılabilir ) ekranın bağlı olduğu kısmı çıkaralım. Mızrap tavsiye edilir. Çerçeveyi bir kenara atalım. O kısımdan şimdi MotherBoard' ı alacağız. Bu kısımda nazik olmak gerekiyor. Board 2 parçadan oluşuyor ana parça ve onun altındaki küçük parça. Şimdi 3 tane Connector olacak 2' si bir tarafta 1' i diğer tarafta. Hepsini nazikçe açalım. Bunlardan bir tanesi ekranın Connector' ü bu arada. Şimdi ses ve güç tuşlarını bıçakla çıkaralım ve işimizi yaparken yapışkanlığı gitmesin diye yağlı kağıt veya naylon parçası yapıştıralım. Şimdi üstteki Board' ı nazikçe ayıralım ama 2 tane kablo bunu engelleyecek o iki kablo da alttaki Board' a bağlı dolayısıyla alttaki Borad' la birlikte çıkaracağız. Bir de alttaki Borad' a bağlanan ince siyah bir kablo var onu çıkaralım kolay çıkıyor ve kolay takılıyor. O ince kabloyu da çıkardık mı alttaki Board da çıkıyor ve işimiz tamamdır.

Şimdi isteğiniz modülü değiştirebilirsiniz.

Bu görselde neyin ne olduğunu gösterdim:

wMZ99a.jpg

Not : Bazı modüller direk çıkarılıp takılabiliyor kamera gibi. Bazıları da sabit, lehimleyeceksiniz istediğiniz modülü.