avea da 4.5 g

G.Kavakli

Kayıtlı kullanıcı
05.12.2013
174
34
557
2009'dan Vodafone'de Red tarifesi kullanıyorum gayet memmunum valla ne avea ne turkcell en iyisi vodafone şuan... 8 GB netim var paşa paşa yetiyor bana... İnternet hızıda çok iyi 3G'de bile 50Mbit hıza çıktığım oluyor akşam saatlerinde. ayrıca 4G frekans satışında en iyi frekansları Vodafone aldı. Turkcell Kısa menzilli frekanslara sahip oldu buda baz istasyonuna yakınsan çeker hemde köpek gibi çeker hızın çoşkusuna varırsın ama biraz uzaksan 3G'de sürünürsün. Vodafone 800 Mhz frekansını ve 2100 tercih etti buda kısa ve uzun menzilde tatmin edici bir hız verecektir.

Bloother

Kayıtlı kullanıcı
21.04.2013
292
76
807
Nasıl 50mbit hıza ulaştın? Şuanda çift taşıyıcılı 3G ile alınan maksimum hız 42.6mbit. Sadece Turkcell, kendi cihazında 3 taşıyıcılı (63.9mbit) internet hizmeti veriyor.
yanlış mıyım @blueberry hocam?

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,136
12,607
İstanbul
ROM
Deodexed Rom
Recovery
TWRP 3.1.0-0
Cihaz
HTC One M9
Nasıl 50mbit hıza ulaştın? Şuanda çift taşıyıcılı 3G ile alınan maksimum hız 42.6mbit. Sadece Turkcell, kendi cihazında 3 taşıyıcılı (63.9mbit) internet hizmeti veriyor.
yanlış mıyım @blueberry hocam?
Evet ben Avea'da ortalama 10 mbit hız alıyorum bana yetiyor.Evdeki kablo uydunet'imin hızı da 20 mbit.4.5 G'de sanırım bu hızlar oldukça yükselecek.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

marslan81

Kayıtlı kullanıcı
24.02.2013
854
193
3,107
38
Bilecik
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
4.5G için çok fazla heyecanlanmaya gerek yok bence, hala 3G'nin ulaşamadığı yerler var. Ben sadece şehir merkezleri ve büyük ilçelerde kullanabileceksem, asıl ihtiyacım olan şehirden uzakda bana yararı olmayacaksa o 3.5 yada 4G'yi alsınlarda. . . Kaldı ki 30-40TL'ye verecekler en iyi ihtimalle 2gb kota, 3G olsa ne yazar 4.5G olsa ne yazar.

Bloother

Kayıtlı kullanıcı
21.04.2013
292
76
807
4.5G için çok fazla heyecanlanmaya gerek yok bence, hala 3G'nin ulaşamadığı yerler var. Ben sadece şehir merkezleri ve büyük ilçelerde kullanabileceksem, asıl ihtiyacım olan şehirden uzakda bana yararı olmayacaksa o 3.5 yada 4G'yi alsınlarda. . . Kaldı ki 30-40TL'ye verecekler en iyi ihtimalle 2gb kota, 3G olsa ne yazar 4.5G olsa ne yazar.
Hayır durum öyle değil. Elindeki internet neyse hızı arttırılarak ek ücret almadan devam edecek. Operatörlerin sunduğu bu. ama hızını kaça kadar yükseltirler orası meçhul. Yani Şuan 6GB internetin var, atıyorum 45TL ödüyorsun. Aynı kota, aynı para, hızı 4.5G olacak. Bu kez kota çabuk bitecek ve daha yüksek paketleri daha fazla fiyata satacaklar. Satış politikası yüksek ihtimalle böyle olacak.

Ve fiber alt yapının olduğu yerlerde 4.5G destekleyecek. Baz istasyonlarına alt yapı çekiliyor şuan. 4 ayda epey yol katedilir. Çünkü ihale şartlarında kapsama alanı çok geniş olma şartı bulunuyor. Dağda bayırda bile çekmesi için çalışacaklar.

marslan81

Kayıtlı kullanıcı
24.02.2013
854
193
3,107
38
Bilecik
Recovery
TWRP
Cihaz
HTC ONE M9
Hayır durum öyle değil. Elindeki internet neyse hızı arttırılarak ek ücret almadan devam edecek. Operatörlerin sunduğu bu. ama hızını kaça kadar yükseltirler orası meçhul. Yani Şuan 6GB internetin var, atıyorum 45TL ödüyorsun. Aynı kota, aynı para, hızı 4.5G olacak. Bu kez kota çabuk bitecek ve daha yüksek paketleri daha fazla fiyata satacaklar. Satış politikası yüksek ihtimalle böyle olacak.

Ve fiber alt yapının olduğu yerlerde 4.5G destekleyecek. Baz istasyonlarına alt yapı çekiliyor şuan. 4 ayda epey yol katedilir. Çünkü ihale şartlarında kapsama alanı çok geniş olma şartı bulunuyor. Dağda bayırda bile çekmesi için çalışacaklar.
Dağda bayırda şehirden uzakda çekerse ve kota artarsa bizim işimize yarar sağlar. Cepde Facebook, Twitter, bazı online oyunları ve haber uygulamaları kullanıyorum bunları 3G'de açıyor, yok yine sadece şehirde çekecekse, 3G olmadanda ben şehirde internet buluyorum zaten. En küçük ikibin nufuslu beldelerin merkezlerinde bile ücretsiz wifi var artık. Hem TTNett'e 50/60TL ödüyoruz hemde Mobil internete ortalama 30TL, ayda 90-100TL eder. Buna rağmen AVEA ve VODAFONE'de şehirden az uzaklaş hemen 2G'ye düşüyor. Geçenlerde Donanımhaberde bir videoda konusu geçti, 4G sinyalleri duvarlardan geçme açısından 3G'den daha zayıfmış... Yani bence 4.5G yerine 3G'yi geliştirseler kapsama alanını arttırsalardı daha iyi olurdu.

Bloother

Kayıtlı kullanıcı
21.04.2013
292
76
807
Öyle ya da böyle 3G kullanıyoruz. Ekstra para ödemedikten sonra 4.5G'nin gelmesinin bize zararı yok, faydası var. En azından çektiği yerlerde daha hızlı bağlanacağız, çekmediği yerlerde şuanki gibi devam edeceğiz.

• Beğen
Reactions: marslan81

FuXiN

Kayıtlı kullanıcı
23.08.2013
2,497
801
7,607
36
Benim için durum tamamen duygusal hangisi uygunsa ona geçiyorum. Dün avea idi bugün vadofon sene belki turkcell beklki avea tekrarda. Aralarında çok büyük farklar yok zaten..

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Reactions: ferdibey