4.2.2 güncellemesi

oraclefatiih

Kayıtlı kullanıcı
07.07.2013
28
0
402
merhabalar.
cihazı unlock root yaptıktan sonra twrp ile backup aldım. daha sonra özel romlar yükledim haliyle.şimdi backup dosyasına restore alarak geri dönersem 4.2.2 yayınlandığında telefonuma güncelleme gelir mi

gokhanulus

Kayıtlı kullanıcı
06.05.2013
37
15
407
Bildiğim kadarıyla cihazda root olmadan önce backup işlemi yapmalıydın.

Root yapılmış backup ile geri dönsende güncelleme alamazsın.

Root erişimi olan bir explorer uygulaması ile system/xbin klasörü altındaki su adlı dosyayı silmen, ayrıca superuser uygulanmasını kaldırman ve orjinal recovery dosyasını geri yüklemen gerek.

Bu işlemlerden sonra cihazı tekrar kilitlediğinde güncellemeleri alabilirsin diye düşünüyorum.

HTC One cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Reactions: kkalkan

blueberry

Mehmet Birol Erol
Yardımcı Yönetici
18.04.2013
8,823
7,136
12,607
İstanbul
ROM
Deodexed Rom
Recovery
TWRP 3.1.0-0
Cihaz
HTC One M9
Bildiğim kadarıyla cihazda root olmadan önce backup işlemi yapmalıydın.

Root yapılmış backup ile geri dönsende güncelleme alamazsın.

Root erişimi olan bir explorer uygulaması ile system/xbin klasörü altındaki su adlı dosyayı silmen, ayrıca superuser uygulanmasını kaldırman ve orjinal recovery dosyasını geri yüklemen gerek.

Bu işlemlerden sonra cihazı tekrar kilitlediğinde güncellemeleri alabilirsin diye düşünüyorum.

Gökhan sen HTC cihazlar konusunda benden çok daha tecrübelisin.Developer Edition modelleri dışında SuperCID yapılmış herhangi bir HTC One M7 modeline OTA güncellemesi gelir mi?

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

gokhanulus

Kayıtlı kullanıcı
06.05.2013
37
15
407
Gökhan sen HTC cihazlar konusunda benden çok daha tecrübelisin.Developer Edition modelleri dışında SuperCID yapılmış herhangi bir HTC One M7 modeline OTA güncellemesi gelir mi?

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Estağfurullah dostum, bildiğim kadarıyla CID koduna uygun stock yazılım telefonda yuklu olması gerekiyor.
Ayrıca htc one'nın birkaç modeli var;

modelid: PN0710000 ve modelid: PN0711000 gibi...
Türkiye cihazları PN0711000.Sen gidipte Turkiye cihazına modelid: PN0710000 in stock recovery sini yuklersen güncelleştirme alamazsın.
Yine ayrıca telefonunun modelid sine uygun firmware yüklü olması gerek.
Anlayacağın bayağı karışık bir iş.Bence en dogrusu telefonun orjinal stock yazılımını yukleyip telefonu kilitleyip güncelleme yi beklemek :)

• Beğen
Reactions: blueberry