Greenify

Araçlar  Greenify 2.6.2

Dosyayı indirmek için oturum açmalısınız
MD5 değeri
32a8044cf453ca923e82c25d257075b2
SHA1 değeri
cfb513a159d8f34edcd2318f69238d1311cdf7cd
Greenify hakkında:
Android cihazlardaki uygulamaların bir çoğu geliştiricileri tarafından belirli aralıklarla kendilerini arka planda çalıştıracak şekilde ayarlanmıştır. Siz Android cihazınızı o an kullanmasanız bile uygulama arka planda çalışarak işlemci ve ram’i kullanır ve pilinizin daha hızlı tüketilmesine yardımcı olur. Bu durumu önlemek için iki yol var; 1. Kullanmadığınız uygulamaları Android cihazınızdan kaldırmak 2.Root yaparak tam yetkiyi elinize alıp arka planda sizden habersiz çalışan uygulamaları kapatmak. Tabi ki en etkili sonuç 2. numaralı seçenek, Root yetkisi yapılınca alınıyor.

Root yetkisi olan bir çok kullanıcı arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için Task Killer uygulaması kullanır. Task Killer uygulamaları belirli aralıklarla çalışan uygulamaları kapatarakramüzerindeki yükü azaltır. Kullanıcılar Task Killer uygulamalarını kurtarıcı olarak görür ama bu uygulamalar çok faydalı değildir çünkü kapatılan her uygulama tekrar çalışmak için daha fazla işlemci ve Ram’a yüklenir. İşte burada karşımıza GREENIFY uygulaması çıkıyor.

Greenify uygulaması size Android cihazınızda yüklü olan ve çalışan uygulamaları size listeliyor ve sizin seçtiğiniz uygulamaları siz kullanmıyorken dondurarak arka planda çalışmasını engelliyor. Siz ne zaman engellediğiniz uygulamayı tekrar başlatırsanız o zaman uygulamayı tekrar çözerek normal bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Greenify, Titanium Backup gibi kalıcı bir dondurma işlemi yapmıyor.

Greenify uygulamasını kullanmak çok basit. Öncelikle cihazınızda Root yetkinizin olması gerekli eğer Root yetkiniz varsa Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz.

Kurduktan sonra uygulamayı açın ve sağ üstteki “+” işeretine basın. Size cihazınızda arka planda çalışan, uyku modunda çalışmaya devam eden ve cihazda yüklü olan uygulamaları listeleyecek. Buradan durdurmak istediğiniz uygulamaları seçin žžve tik işaretine basın hepsi bu kadar. Artık Greenify bu uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyecek.

Uygulama hakkında:
Dosya adı: com.oasisfeng.greenify-2.6.2-180-minAPI14.apk
Versiyon: 2.6.2 (180)
Boyutu: 2.34 MB (2,449,666 bytes)
Minimum Android versiyonu: Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich, API 14)

Ekran görüntüleri:

Greenify-muhyal-andronetwork (1).jpg Greenify-muhyal-andronetwork (2).jpg Greenify-muhyal-andronetwork (3).jpg Greenify-muhyal-andronetwork (4).jpg Greenify-muhyal-andronetwork (5).jpg Greenify-muhyal-andronetwork (6).jpg
Yazar
MuhYal
İndirilme
8
Görüntüleme
77
İlk sürüm
Son güncelleme
Değerlendirme
5.00 Oylama 1 Değerlendirme

MuhYal kullanıcısına ait projeler

Son incelemeler

Uzun süredir kullandığım, olmazsa olmaz uygularımdan biri, son sürüm arıyordum bu iyi oldu,Paylaşım için teşekkürler.
MuhYal
MuhYal
Rootsuz olarak bende kullanıyorum kardeşim inan bayağı iyi bu kadarını tahmin etmiyordum :)